ارتودنسی نامرئی 2018-09-05T12:44:05+00:00

B-Align

راه حلی علمی و عملی برای شما که می خواهید بدون سیم ارتودنسی کنید.

مختص بزرگسالان و نوجوانان

مخصوص آقایان و بانوان

با استفاده از تکنولوژی کامپیوتری CAD/CAM

حتی اگر با هدف زیباتر کردن دندانها و لبخندتان، تصمیم به کاربرد لمینت و یا کامپوزیت روی دندانهای قدامی دارید راه حل اصولی و علمی این است که قبل از کاربرد لمینت و کامپوزیت و … ابتدا بدون استفاده از هرگونه سیم و براکت، دندانهای نامرتب جلویی خود را مرتب کنید و سپس در صورت لزوم با استفاده از لمینت و کامپوزیت و … “فرم دندان” های خود را بهبود بخشید و لبخند زیبای مدنظر خود را بدست آورید.

در هر سنی که هستید یا هر موقعیت اجتماعی یا شغلی که دارید بدون آنکه دیگران متوجه شوند ارتودنسی کنید.

استفاده از تکنولوژی تحسین برانگیز آلمان و ایتالیا و متریال با تائیدیه FDA آمریکا ، BfR آلمان و CE اروپا در ساخت الاینرهای شفاف B-Align

B-Align 

لذت ردیف کردن دندانها بدون سیم 

تعجب نکنید…

این خانم همین الان الاینرهای نامرئی (ارتودنسی نامرئی) ، روی دندانهایش دارد ولی کسی متوجه آنها نمیشود و دندانهای او مراحل پایانی درمان ارتودنسی را می گذرانند و در حال مرتب شدن کامل هستند.

به دنیای ارتودنسی نامرئی B-Align خوش آمدید.

این سیستم پیشرفته کامپیوتری، فرصتی است برای بسیاری از بیماران بزرگسال ارتودنسی تا بدون کاربرد هرگونه سیم یا دیگر اجزای فلزی یا سرامیکی، دندانهای خود را مرتب نموده و لبحندی زیبا به دست آورند.

ویدیوی این بخش، بدون صدا می باشد.

درباره ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک نوع درمان ارتودنسی بدون استفاده از هرگونه سیم و بند و براکت می باشد که در اصطلاح دندانپزشکی و ارتودنسی به آن ” Invisible Aligner System ” یا ” Clear Aligner System ” یا  ” Transparent Aligner System ” می گویند اگرچه در ایران، بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی و حتی یکی از معروفترین انجمنهای تخصصی ایرانی در این زمینه (در کمال تعجب) در وب سایت خود و همینطور در صحبتهای خود به اشتباه، آنرا ” اینویزالاین یا Invisalign ” توصیف می کنند.
.
در واقع، سیستم Invisalign یک برند معروف و شناخته شده در این زمینه می باشد که الاینرهای شفاف آن توسط لابراتوار بزرگ آمریکایی ” Align Technology ” تولید می شود و در حقیقت پیشتاز این تکنیک در جهان می باشد. لازم به ذکر است برندهای دیگری هم امروزه در کشورهای مختلف جهان در چنین سیستمی فعال هستند. برندهایی مثل Clear Correct و …
حکایت برند اینویزالاین در ارتودنسی همچون حکایت برند “کلینکس” در صنعت دستمال کاغذی است که عوام به اشتباه، تمام مارک های دستمال کاغذی را کلینکس می نامند.

سیستم ارتودنسی نامرئی B-Align چطور عمل می کند؟

سیستم B-Align نیز، یک نوع درمان ارتودنسی بدون استفاده از هر گونه سیم و بند و براکت همچون اینویزالاین یا کلیر کارکت است که برای هر بیمار، شامل تعدادی الاینر شفاف می باشد که بر اساس طرح درمان و نظر پزشک معالج و با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM در لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن (دارنده مجوز از وازرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، ساخته می شوند و هر کدام دارای شماره خاص خود بوده که بیمار به ترتیب از هر یک از آنها به مدت 2 هفته استفاده می نماید تا دندانهای خود را در یک مسیر از پیش طراحی و تعیین شده در کامپیوتر که بر اساس طرح درمان پزشک درمانگر می باشد به محل صحیح خود هدایت کند.

مزیت مهم B-Align نسبت به Invisalign در داخل ایران

مزیت بسیار مهمی که سیستم B-Align نسبت به invisalign در “داخل ایران” دارد این است که لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن با استفاده از تکنولوژی پیشرفته آلمانی و ایتالیایی و همچنین متریال دارای تاییدیه FDA آمریکا ، BfR آلمان و CE اروپا ، الاینرها را بر اساس “طرح درمان” متخصصان ارتودنسی، دندانپزشکان زیبایی و همچنین دندانپزشکان عمومی مسلط به درمان ارتودنسی، در داخل ایران تولید می کند و با اینکار از یک طرف هزینه لابراتواری تولید الاینر ( با دقت و کیفیت بالا ) را کاهش داده است که این موضوع باعث میشود هزینه دریافتی پزشک معالج از بیمار کاهش پیدا کند (نسبت به تعداد انگشت شمار متخصص ارتودنسی یا دندانپزشکی که مستقیما الاینرهای اینویزالاین را از خود شرکت Align Technology دریافت می کنند ) و از طرف دیگر در صورتیکه بیمار یکی از الاینرهای خود را گم کند یا بشکند یا به نوعی به آن آسیب برساند نیازی ندارد تا حدود 2 ماه صبر کند تا الاینر جایگزین خود را دریافت کند زیرا لابراتوار بهمن پس از حداکثر سه روز کاری الاینر جایگزین را تحویل مطب می دهد.
کیفیت الاینرهای B-Align  در حدی می باشد که به دنبال افزایش سفارشات این الاینرها از سوی متخصصان ارتودنسی و دندانپزشکان زیبایی و عمومی که به خاطر رضایت بیماران و پزشکان معالج از این سیستم رخ داد لابراتوار بهمن مجبور شد تمام بخش دیگر لابراتوار اختصاصی ارتودنسی با بیش از 23 سال سابقه درخشان را تعطیل کند تا با تمرکز بیشتری به تولید الاینرهای با کیفیت بپردازد. در ادامه این صفحه می توانید عکس های قبل و پس از درمان سه بیمار از چندین بیمار درمان شده با الاینرهای B-Align را مشاهده نمائید.

یادآور میشود تعداد الاینرهایی که هر بیمار باید استفاده کند تا دندانهایش به اکلوژن نرمال برسد بستگی به میزان به هم ریختگی دندانی او دارد و توسط نرم افزار قدرتمند اختصاصی Dental Ortho Studio مشخص می گردد که با دقت بالایی که دارد تعداد الاینرهای لازم را محاسبه نموده و برای ارسال به پرینتر سه بعدی آماده می نماید.