چرا B-Align 2017-11-16T12:03:23+00:00

Transparent Aligner System

چرا ارتودنتیست ها و دیگر دندانپزشکان، B-Align را به منظور درمان بیماران کاندید الاینرتراپی انتخاب می کنند؟؟

به 11 دلیل که در اینجا به آنها اشاره می شود:

انجام رایگان کلیه مراحل CAD/CAM

در صورت استفاده از پلن A  ، اگر پس از استفاده از آخرین الاینر، به هردلیل، پیشرفت درمان در دهان بیمار به میزان پیش بینی شده توسط کامپیوتر نبود، “برای یکبار” و “بصورت کاملا رایگان” ، اسکن سه بعدی از قالبهای PVS جدید، تمام مراحل نرم افزاری و همچنین مرحله حیاتی Virtual Setup انجام خواهد شد و هر تعداد الاینر مورد نیاز، بصورت رایگان ساخته خواهد شد.

زمان کوتاه تحویل الاینرها به مطب

با توجه به اینکه تمام مراحل طراحی و ساخت الاینرهای B-Align با استفاده از تکنولوژی ایتالیایی و آلمانی در داخل ایران انجام می گردد مدت زمان تحویل الاینرها به مطب به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

استفاده از شیلدهای شرکت SCHEU آلمان و دستگاه “پرس فرمر” همان شرکت

برای ساخت الاینرهای B-Align از شیلدهای شرکت SCHEU آلمان استفاده می گردد که دارای تاییدیه FDA آمریکا و BfR آلمان بوده، دارای مقاوت بالا در برابر سائیدگی و شکستگی می باشند. این شیلدها داری ثبات بالای فرم و خاصیت ارتجاعی بوده و به دلیل اینکه به میزان بالایی biocompatible می باشند برای سلامتی بیمار شما مضر نمی باشند.
دو نکته مهم دیگر: اول اینکه این لابراتوار، برای ساخت الاینرهای B-Align فقط از دستگاه “پرس فرمر” ( و نه وکیوم فرمر) استفاده می نماید و نکته مهم دوم اینکه ما از دستگاه پرس فرمر خود شرکت SCHEU به منظور پرس کردن شیلدهای آن شرکت روی مدل های دندانی استفاده می کنیم و این موضوع از این جهت مهم است که با این کار، شیلدهای شرکت SCHEU که مختص ساخت CLEAR ALIGNER هستند خواص لازم برای ایجاد حرکات دندانی را حفظ می کنند.

محاسبه منطقی هزینه ساخت الاینر

لابراتوار بهمن در مرحله ساخت الاینرها فقط بابت همان تعداد الاینری که بیمار به آن نیاز دارد هزینه دریافت می نماید بدین معنی که ما بیماران را گروه بندی نمی کنیم که به طور مثال بگوییم اگر بیمار شما تا 18 الاینر ( 11 یا 12 یا 13 الاینر یا بیشتر ) نیاز دارد شما باید 1800000 تومان بپردازید. چرا که ما معتقدیم وقتی بیمار شما برای درمان به طور مثال به 11 الاینر نیاز دارد دلیلی ندارد که شما هزینه ساخت 18 الاینر را بپردازید. در صورت وجود هر گونه ابهام در مورد این موضوع لطفا با لابراتوار تماس بگیرید تا توضیحات شفاهی به شما ارائه گردد.

ارتباط بی واسطه دندانپزشک با تیم انجام دهنده “ست آپ”

برای بسیاری از دندانپزشکان که به دنبال کسب نتیجه مطلوب درمانی هستند ارتباط و تعامل نزدیک با لابراتوار، امری پذیرفته شده و مسلم است و بخصوص در مورد سرویس Invisible Aligner که به هر حال، بخش اعظم موفقیت این سیستم درمانی، بستگی به چگونگی انجام ” ست آپ دیجیتال ” دارد، تنها راهی که می تواند به دندانپزشک کمک کند که با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به الاینر تراپی بیماران خود نماید همانا “ارتباط نزدیک و بی واسطه” با لابراتوار و تیم اجرایی مربوطه هست .

لازم به توضیح است که دلیل اصلی برای رابطه بی واسطه دندانپزشک با لابراتوار به منظور بررسی ” ست آپ ” انجام شده و ایجاد تغییرات احتمالی مورد نظر دندانپزشک در آن می باشد و در واقع این  موضوع همان ClinCheck شرکت Invisalign است که در سیستم B-Align نه در غیاب تکنسین و در فضای صد در صد مجازی بلکه در تعامل بی واسطه با تکنسین یا تکنسینهای انجام دهنده ست آپ و همزمان در فضای مجازی انجام می گیرد و بی شک در موفقیت درمان تاثیر بسیار مهمی دارد.

سوپرایمپوزیشن موقعیت دندانهای بیمار، قبل و پس از درمان

با استفاده از نرم افزار قدرتمند Ortho(Dental) Studio Viewer که از همین وب سایت، قابل دانلود رایگان است دندانپزشکان این امکان را دارند تا مدلهای دندانی قبل و پس از درمان را سوپرایمپوز کرده و بتوانند تغییرات دندانی را به وضوح مشاهده نموده و نکات لازم را بررسی نمایند.

ارائه گزارش مفصل 9 تا 14 صفحه ای به دندانپزشک

لابراتوار بهمن به منظور اطلاع دندانپزشک از جزئیات دقیق “ست آپ” انجام شده برای هر کیس وی، گزارش مفصل 12 صفحه ای ارائه می دهد که در آن موارد مهمی همچون محل و مقدار استریپینگ ( IPR )، میزان و جهت حرکت هر یک از دندانها، تعداد الاینرها و تمپلیتهای لازم برای درمان هر بیمار، تصاویر مدل های دندانی قبل و پس از درمان و … به اطلاع دندانپزشک می رسد. 

مشاهده استیج های متوالی درمان

دندانپزشکان با استفاده از نرم افزار Ortho Studio Viewer می توانند هر یک از مراحل مختلف درمان را مشاهده نموده و روند پیشرفت درمان را در یک محیط دیجیتال سه بعدی مورد بررسی قرار دهند.

جایگزین کردن سریع الاینرهای مفقود شده یا آسیب دیده بیمار

در برخی موارد که بیمار، الاینر خود را گم میکند، الاینر جدید مربوط به همان استیج، باید هرچه سریعتر آماده و توسط بیمار استفاده گردد تا در روند پیشرفت درمان خللی وارد نشود.
در چنین مواردی لابراتوار بهمن در کوتاه ترین زمان ممکن، الاینر جدید مربوط به آن استیج خاص را با استفاده از شیلدهای شرکت SCHEU ساخته و به مطب تحویل می دهد.
حتی اگر دندانپزشک نیز مدل پرینت شده مربوط به آن استیج خاص را گم کرده باشد لابراتوار بهمن، در سریعترین زمان ممکن، مدل مربوطه را با استفاده از فایل های موجود در بایگانی دیجیتال لابراتوار، پرینت سه بعدی کرده و الاینر مربوطه را ساخته و تحویل مطب می دهد.

اجرای یک تا سه طرح درمان متفاوت مورد نظر دندانپزشک برای هر کیس

در صورت انتخاب پلن قیمتی A پزشک معالج، این امکان را دارد تا حداکثر 3 طرح درمان مختلف مورد نظر خود را بصورت مجزا و سه بعدی به همراه گزارش مفصل 12 صفحه ای ( حاوی اطلاعات حاصل از آنالیز بولتون، میزان و محل و زمان استرپینگ، میزان و جهت حرکت هر یک از دندانها، تعداد الاینرهای لازم برای هر یک از طرح های درمان پیشنهادی به منظور تخمین طول مدت درمان و هزینه لابراتواری، تصاویر مدلهای دندانی قبل و پس از درمان در هر طرح درمان پیشنهادی و … ) از هر کدام از آن طرح درمانها را از لابراتوار بهمن دریافت نماید و تمامی موارد ذکر شده درگزارش و  هم چنین تصاویر سه بعدی و انیمیشن حرکات دندانی و نتیجه درمان را در هریک از آنها با دیگر طرح های درمان، مقایسه نموده و بهترین و منطقی ترین طرح درمان را انتخاب نماید تا الاینرهای B-Align بر اساس همان طرح درمان نهایی منتخب، ساخته شده و تحویل مطب گردند.

در اختیار داشتن مدل های دندانی هر بیمار که بصورت سه بعدی پرینت شده اند

لابراتوار بهمن، مدلهای دندانی هر بیمار را که بصورت سه بعدی، پرینت شده اند به مطب تحویل می دهد و دندانپزشک می تواند با استفاده از شماره ای که روی هر مدل دندانی، قرار دارد آنها را به ترتیب کنار هم قرار داده و علاوه بر اینکه با مقایسه هر یک از مدلها با مدل قبلی، تغییرات دندانی را روی مدلهای دندانی فیزیکی ( نه مجازی) مورد بررسی قرار می دهد در هر استیج می تواند با مقایسه موقعیت دندانها در هر مدل دندانی فیزیکی با موقعیت دندانها در دهان بیمار در استیج مربوطه، روند پیشرفت واقعی درمان را در دهان بیمار تحت نظر داشته باشد.