patients 2021-05-30T13:07:46+00:00

آنچه بیماران شما باید در طول درمان به آن توجه و به دقت عمل کنند تا از درمان خود نتیجه بگیرند:

لطفا به خاطر داشته باشید عدم توجه به نکاتی که در اینجا به آنها اشاره می گردد می تواند سبب شکست درمان ارتودنسی نامرئی شود:

*شخص باید در سه یا چهار روز اول استفاده از هر الاینر جدید، حتما هر بار که الاینر را روی دندانهای خود قرار می دهد همچون آنچه در ویدیو مشاهده می گردد در حالتی که الاینرهای بالا و پایین، روی دندانهایش است از چویی (aligner chewies) استفاده نماید تا مطمئن شود الاینر بطور کامل و فیت روی دندانهایش نشسته است و تمام اتچمنتها در جای خود در الاینر قرار گرفته اند. *عدم توجه به این مورد می تواند سبب شکست الاینرتراپی وی گردد و یا درمانش را بطور قابل ملاحظه ای طولانی و خسته کننده کند و هزینه های اضافی به وی تحمیل نماید.

*بیمار باید حداقل 22 ساعت در شبانه روز از الاینرهای  B-Align  استفاده کند.

*الاینرهای B-Align  باید فقط زمان خوردن غذا و میوه و نوشیدن مایعات گرم و رنگدانه دار مثل چای و قهوه از دهان خارج گردند.

*دقت شود هر بار که الاینر روی دندانها قرار می گیرد حداقل برای چهار ساعت از روی دندانها خارج نگردد تا بهتر بتواند دندانهای شخص را حرکت دهد.

*اگر در طول درمان، الاینر بیمارتان گم شد یا به دلیلی شکست یا تغییر فرم پیدا کرد این موضوع را باید هر چه سریعتر به دکتر خود اطلاع دهد تا الاینر جدید جایگرین برایش ساخته شود و تا زمانیکه الاینر جایگزین آماده می شود حتما از الاینر شماره قبل خود استفاده کند تا دندانهای او به حالت بهم ریخته قبل از درمان برنگردند.

 *در طول درمان ارتودنسی نامرئی، نباید به هیچ عنوان هیچگونه درمان زیبایی دندانی مثل کامپوزیت یا لمینت یا درمان پروتزی یا ترمیمی یا ایمپلنت انجام گیرد. این درمانها باید به صلاحدید پزشک معالج، قبل یا پس از درمان ارتودنسی نامرئی انجام گیرد.

*وقتی مدت استفاده از یک الاینر به پایان می رسد نباید آنرا دور انداخت بلکه لازم است جایی نگه داشته شود زیرا شاید در طول درمان دوباره به استفاده از آن نیاز باشد.

*رعایت بهداشت در طول درمان با الاینرها مهم است. هر بار که شخص چیزی می خورد حتما باید قبل از استفاده مجدد از الاینر، دندانهای خود را کاملا تمیز نماید.

*روزی حداقل دوبار با آب ولرم و مسواک نرم و صابون مایع، الاینر باید شسته شود تا شفاف و تمیز بماند.

*در صورتیکه بیمارتان در دهان خود احساس خشکی می کند می تواند در حالتی که الاینر روی دندانهای وی هست آب خنک بنوشد.