الاینرهای شفاف 2018-11-08T19:07:53+00:00

“B-Align” نخستین برند ایرانی الاینرهای شفاف (از سال 1394 تاکنون) 

”لابراتوار بهمن“ نخستین لابراتوار ارتودنسی ایران در ارائه الاینرهای شفاف 

* لابراتوار ارتودنسی بهمن، با بالاترین دقت ممکن و با بکارگیری ابزار و تکنولوژی پیشرفته از کشورهای آلمان و ایتالیا، طرح درمان پزشک معالج را در محیط دیجیتال سه بعدی، اجرایی می کند و پزشک معالج این امکان را دارد که قبل از ساختن الاینرها، نتیجه “ست آپ” دیجیتال را در کنار گزارش مفصل دریافتی از لابراتوار بهمن ببیند و آنرا از جهات مختلف بررسی نماید و در صورت تایید پزشک معالج بر “ست آپ” انجام شده، الاینرهای شفاف مربوطه با استفاده از شیلدهای شرکت شوی آلمان با تاییدیه FDA و BfR و یا شیلدهای شرکت لئون ایتالیا با تاییدیه  CE تولید شده و به مطب تحویل میگردد. 

تصاویر زیر، تصاویر قبل و بعد از درمان چند نمونه از بیش از 200 بیمار می باشند که طی دو سال گذشته توسط ارتودنتیستهای محترم و دندانپزشکان ارجمند و با استفاده از سیستم ارتودنسی نامرئی B-Align درمان شده اند یا مراحل پایان درمان را با رضایت بیمار و پزشک معالج می گذرانند:

تصاویر زیر ، تصاویر قبل و پس از درمان بیمار دانشگاه تهران می باشد که دارای کرودینگ دندانهای قدامی بالا و پایین بوده و توسط الاینرهای شفاف B-Align درمان شده است.

طرح درمان عضو محترم هیات علمی مربوطه ( از بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران) ، اکسپنشن طرفی هر دو قوس دندانی در ناحیه پری مولرها و کانین ها به همراه مقداری جزئی، استریپینگ کانتکتهای دندانهای قدامی بوده است و این طرح درمان، توسط لابراتوار ارتودنسی بهمن با استفاده از CAD/CAM اجرایی شده است. بدین ترتیب، کمبود فضا در سگمنت قدامی جبران شده و فضای لازم برای الاینمنت اینسایزورها و کانین ها بدست آمد.

نکته مهم این است که با کاربرد بجا و صحیح اتچمنتهای لازم روی دندانهای منتخب، حرکت باکالی هر هشت پری مولر ، بصورت کاملا bodily صورت گرفته و کوچکترین tilt باکالی در آنها مشاهده نمی گردد.
کاملا روشن است که ایجاد حرکات bodily ، روی اینسایزورها به مراتب راحتتر است همچنانکه در تصویر پس از درمان قوس دندانی پایین همین بیمار می بینیم که سنترال چپ بیمار، با حرکت bodily ، به صورتی بسیار خوب در قوس قرار گرفته است.

در مورد هر چهار کانین این بیمار نیز، حرکت لیبیالی، بصورت کاملا bodily و بدون کوچکترین tilt انجام گرفته است و این موضوع با توجه به خصوصیات ریشه کانین، قابل توجه است.

همچنین اصلاح چرخش کانین چپ پایین بیمار، به خوبی انجام گرفته است که البته ایجاد تمامی حرکات صحیح ذکر شده، مستلزم کاربرد دقیق اتچمنتهای مناسب در محل صحیح روی دندانها بوده است که توسط لابراتوار، انجام گرفته است.

لازم به ذکر است درمان کیس های دیگر که دارای نکات قابل توجه در زمینه الاینرتراپی می باشند با استفاده از الاینرهای شفاف B-Align در حال انجام است (همچون کیس های اکسترکشن و همچنین خارج کردن لترال های بالا از کراس بایت در بیمار بزرگسال ) که تصاویر قبل و پس از درمان آنها پس از اتمام کار، در وب سایت قرار خواهند گرفت.

ویدیوی مربوط به حرکات دندانی در بیمار بالا – لازم به ذکر است برای حرکات دندانی انجام گرفته از اتچمنتهای لازم بر روی دندانهای منتخب، استفاده شده است که در این ویدیو مشاهده نمی گردد.

آقای 38 ساله که تمایل به رفع کراس بایت لترال ها و مرتب نمودن دندانهای بالا داشتند:

خانم 19 ساله که تمایل به رفع کرودینگ دندانهای قدامی پایین داشتند:
پزشک معالج: آقای دکتر گیاهپور

خانم 38 ساله که به گفته پزشک معالج، به دلایلی تمایل داشتند فقط ” دندانهای جلویی فک بالا ” مرتب شوند. در صورت رضایت بیمار برای درمان قوس دندانی پایین، قطعا نتیجه درمان بسیار بهتر می شد و اپن بایت قدامی ایشان نیز کاملا برطرف میشد.

پزشک معالج: آقای دکتر احمدی

قبل از درمان

پس از درمان

     خانم جوانتر که دندانهای هر دو فک ایشان درمان شد:             

پزشک معالج : آقای دکتر فرامرز مجتهد زاده     

قبل از درمان

پس از درمان

چه کیس هایی کاندید درمان با الاینرهای شفاف B-Align هستند؟

در صورت استفاده از الاستیک ها و مینی اسکروها و باتن ها به همراه الاینرهای شفاف B-Align، این الاینرها در درمان مال اکلوژنهای کلاس دو و سه دنتال و همچنین اپن بایت و … نیز موثر واقع می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، لطفا روی این جمله کلیک (تب) کنید.

با این وجود، بدون استفاده از الاستیک و مینی اسکرو و … و فقط با استفاده از اتچمنتهای کامپوزیتی رنگ دندان، پنج دسته از کیس ها کاندید درمان با ارتودنسی نامرئی B-Align هستند:

1- بیماران کلاس یک که کرودینگ خفیف یا متوسط در سگمنت قدامی دارند.

2- بیماران غیر از کلاس یک که نامنظمی خفیف تا متوسط در ناحیه دندانهای قدامی دارند و به هر دلیل، خودشان تمایل دارند که فقط نامنظمی دندانهای قدامی آنها برطرف شود بدون اینکه دیگر روابط دندانی یا فکی ( کلاس دو یا سه – دنتال یا اسکلتال ) آنها اصلاح گردد.

3-بیمارانی که قبلا از روشهای درمانی دیگر ارتودنسی همچون ارتودنسی ثابت استفاده کرده اند و اکنون در آنها ریلپس اتفاق افتاده است.

4- بیمارانی که نامنظمی های شدید دندانی همچون چرخش شدید کانین ها را به همراه کرودینگ سگمنت قدامی دارند ولی حاضر به استفاده از سیم و براکت برای مدت طولانی نیستند . در چنین کیس هایی برای یک مقطع کوتاه زمانی از براکت و سیم برای اصلاح چرخش شدید کانین استفاده می شود و بقیه مدت درمان که زمانی طولانی تر می باشد با استفاده از الاینرها ادامه می یابد و بدین ترتیب، رضایت بیمار نیز جلب میگردد.

5- کیس هایی که متقاضی دندانپزشکی زیبایی و لبخند زیبا هستند ولی با کاربرد کامپوزیت و لمینت و … به تنهایی، زیبایی مد نظر آنها تامین نمی شود یا اگر هم تامین شود آن زیبایی، زیبایی پایداری نیست. در چنین کیسهایی، الاینرتراپی یک مکمل کم نظیر برای درمان با لمینت یا کامپوزیت محسوب می شود. بدین ترتیب که ابتدا با استفاده از الاینرها، تا حد ممکن، موقعیت و جهت دندانها اصلاح می گردد ( بدون اینکه به ساختار دندان بر اثر تراش یا … آسیب برسد ) و سپس در مواردی که لازم است با استفاده از کامپوزیت یا لمینت یا … به زیبایی حداکثری مد نظر بیمار می رسیم.

استفاده از تکنولوژی تحسین برانگیز آلمان و ایتالیا در ساخت الاینرهای شفاف B-Align 

الاینرتراپی توسط الاینرهای شفاف B-Align ، پیش نیازی غیر قابل انکار برای بسیاری از متقاضیان لمینت، کامپوزیت، فول سرام و …

انجام مجدد و رایگان طراحی کامپیوتری و بیش از 60 درصد تخفیف ساخت کامپیوتری الاینرهای شفاف B-Align

در صورتیکه کیفیت نتیجه درمان، کمتر از میزان پیش بینی شده توسط کامپیوتر باشد.

زمان کوتاه تحویل الاینرها به مطب

با توجه به اینکه تمام مراحل طراحی و ساخت الاینرهای B-Align با استفاده از تکنولوژی ایتالیایی و آلمانی در داخل ایران انجام می گردد مدت زمان تحویل الاینرها به مطب به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

محاسبه منطقی هزینه ساخت الاینر

لابراتوار بهمن در مرحله ساخت الاینرها فقط بابت همان تعداد الاینری که بیمار به آن نیاز دارد هزینه دریافت می نماید بدین معنی که ما بیماران را از لحاظ هزینه ساخت الاینرها گروه بندی نمی کنیم چرا که ما معتقدیم وقتی بیمار شما برای درمان به طور مثال به 11 الاینر نیاز دارد دلیلی ندارد که شما هزینه ساخت 18 الاینر را بپردازید. در صورت وجود هر گونه ابهام در مورد این موضوع لطفا با لابراتوار تماس بگیرید تا توضیحات شفاهی به شما ارائه گردد.

ارتباط بی واسطه دندانپزشک با تیم انجام دهنده “ست آپ”

برای بسیاری از دندانپزشکان که به دنبال کسب نتیجه مطلوب درمانی هستند ارتباط و تعامل نزدیک با لابراتوار، امری پذیرفته شده و مسلم است و بخصوص در مورد سرویس Invisible Aligner که به هر حال، بخش اعظم موفقیت این سیستم درمانی، بستگی به چگونگی انجام ” ست آپ دیجیتال ” دارد، تنها راهی که می تواند به دندانپزشک کمک کند که با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به الاینر تراپی بیماران خود نماید همانا “ارتباط نزدیک و بی واسطه” با لابراتوار و تیم اجرایی مربوطه هست .لازم به توضیح است که دلیل اصلی برای رابطه بی واسطه دندانپزشک با لابراتوار به منظور بررسی ” ست آپ ” انجام شده و ایجاد تغییرات احتمالی مورد نظر دندانپزشک در آن می باشد و در واقع این  موضوع همان ClinCheck شرکت Invisalign است که در سیستم B-Align نه در غیاب تکنسین و در فضای صد در صد مجازی بلکه در تعامل بی واسطه با تکنسین یا تکنسینهای انجام دهنده ست آپ و همزمان در فضای مجازی انجام می گیرد و بی شک در موفقیت درمان تاثیر بسیار مهمی دارد.

سوپرایمپوزیشن موقعیت دندانهای بیمار، قبل و پس از درمان

با استفاده از نرم افزار قدرتمند Ortho(Dental) Studio Viewer که از همین وب سایت، قابل دانلود رایگان است دندانپزشکان این امکان را دارند تا مدلهای دندانی قبل و پس از درمان را سوپرایمپوز کرده و بتوانند تغییرات دندانی را به وضوح مشاهده نموده و نکات لازم را بررسی نمایند.

ارائه گزارش مفصل چندین صفحه ای به دندانپزشک

لابراتوار بهمن به منظور اطلاع دندانپزشک از جزئیات دقیق “ست آپ” انجام شده برای هر کیس وی، گزارش مفصل چندین صفحه ای ارائه می دهد که در آن موارد مهمی همچون محل و مقدار استریپینگ ( IPR )، میزان و جهت حرکت هر یک از دندانها، تعداد الاینرها و تمپلیتهای لازم برای درمان هر بیمار، تصاویر مدل های دندانی قبل و پس از درمان و … به اطلاع دندانپزشک می رسد. 

مشاهده استیج های متوالی درمان

دندانپزشکان با استفاده از نرم افزار Ortho Studio Viewer می توانند هر یک از مراحل مختلف درمان را مشاهده نموده و روند پیشرفت درمان را در یک محیط دیجیتال سه بعدی مورد بررسی قرار دهند.

جایگزین کردن سریع الاینرهای مفقود شده یا آسیب دیده بیمار

در برخی موارد که بیمار، الاینر خود را گم میکند، الاینر جدید مربوط به همان استیج، باید هرچه سریعتر آماده و توسط بیمار استفاده گردد تا در روند پیشرفت درمان خللی وارد نشود. در چنین مواردی لابراتوار بهمن در کوتاه ترین زمان ممکن، الاینر جدید مربوط به آن استیج خاص را با استفاده از شیلدهای شرکت SCHEU ساخته و به مطب تحویل می دهد.حتی اگر دندانپزشک نیز مدل پرینت شده مربوط به آن استیج خاص را گم کرده باشد لابراتوار بهمن، در سریعترین زمان ممکن، مدل مربوطه را با استفاده از فایل های موجود در بایگانی دیجیتال لابراتوار، پرینت سه بعدی کرده و الاینر مربوطه را ساخته و تحویل مطب می دهد.

دریاره ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک نوع درمان ارتودنسی بدون استفاده از هرگونه سیم و بند و براکت می باشد که در اصطلاح دندانپزشکی و ارتودنسی به آن ” Invisible Aligner System ” یا ” Clear Aligner System ” یا  ” Transparent Aligner System ” می گویند اگرچه در ایران، بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی و حتی یکی از معروفترین انجمنهای تخصصی ایرانی در این زمینه (در کمال تعجب) در وب سایت خود و همینطور در صحبتهای خود به اشتباه، آنرا ” اینویزالاین یا Invisalign ” توصیف می کنند.
.
در واقع، سیستم Invisalign یک برند معروف و شناخته شده در این زمینه می باشد که الاینرهای شفاف آن توسط لابراتوار بزرگ آمریکایی ” Align Technology ” تولید می شود و در حقیقت پیشتاز این تکنیک در جهان می باشد. لازم به ذکر است برندهای دیگری هم امروزه در کشورهای مختلف جهان در چنین سیستمی فعال هستند. برندهایی مثل Clear Correct و …
حکایت برند اینویزالاین در ارتودنسی همچون حکایت برند “کلینکس” در صنعت دستمال کاغذی است که عوام به اشتباه، تمام مارک های دستمال کاغذی را کلینکس می نامند.

سیستم B-Align چیست؟

سیستم B-Align نیز، یک نوع درمان ارتودنسی بدون استفاده از هر گونه سیم و بند و براکت همچون اینویزالاین یا کلیر کارکت است که برای هر بیمار، شامل تعدادی الاینر شفاف می باشد که بر اساس طرح درمان و نظر پزشک معالج و با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM در لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن (دارنده مجوز از وازرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، ساخته می شوند و هر کدام دارای شماره خاص خود بوده که بیمار به ترتیب از هر یک از آنها به مدت 2 هفته استفاده می نماید تا دندانهای خود را در یک مسیر از پیش طراحی و تعیین شده در کامپیوتر که بر اساس طرح درمان پزشک درمانگر می باشد به محل صحیح خود هدایت کند.

مزیت سیستم B-Align نسبت به سیستم invisalign در داخل ایران

مزیت بسیار مهمی که سیستم B-Align نسبت به invisalign در “داخل ایران” دارد این است که لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن با استفاده از تکنولوژی پیشرفته آلمانی و ایتالیایی و همچنین متریال دارای تاییدیه FDA آمریکا ، BfR آلمان و CE اروپا ، الاینرها را بر اساس “طرح درمان” متخصصان ارتودنسی، دندانپزشکان زیبایی و همچنین دندانپزشکان عمومی مسلط به درمان ارتودنسی، در داخل ایران تولید می کند و با اینکار از یک طرف هزینه لابراتواری تولید الاینر ( با دقت و کیفیت بالا ) را کاهش داده است که این موضوع باعث میشود هزینه دریافتی پزشک معالج از بیمار کاهش پیدا کند (نسبت به تعداد انگشت شمار متخصص ارتودنسی یا دندانپزشکی که مستقیما الاینرهای اینویزالاین را از خود شرکت Align Technology دریافت می کنند ) و از طرف دیگر در صورتیکه بیمار یکی از الاینرهای خود را گم کند یا بشکند یا به نوعی به آن آسیب برساند نیازی ندارد تا حدود 2 ماه صبر کند تا الاینر جایگزین خود را دریافت کند زیرا لابراتوار بهمن پس از حداکثر سه روز کاری الاینر جایگزین را تحویل مطب می دهد.
کیفیت الاینرهای B-Align  در حدی می باشد که به دنبال افزایش سفارشات این الاینرها از سوی متخصصان ارتودنسی و دندانپزشکان زیبایی و عمومی که به خاطر رضایت بیماران و پزشکان معالج از این سیستم رخ داد لابراتوار بهمن مجبور شد تمام بخش های دیگر لابراتوار اختصاصی ارتودنسی با بیش از 23 سال سابقه درخشان را تعطیل کند تا با تمرکز بیشتری به تولید الاینرهای با کیفیت بپردازد. در ادامه این صفحه می توانید عکس های قبل و پس از درمان سه بیمار از چندین بیمار درمان شده با الاینرهای B-Align را مشاهده نمائید.

یادآور میشود تعداد الاینرهایی که هر بیمار باید استفاده کند تا دندانهایش به اکلوژن نرمال برسد بستگی به میزان به هم ریختگی دندانی او دارد و توسط نرم افزار قدرتمند اختصاصی Dental Ortho Studio مشخص می گردد که با دقت بالایی که دارد تعداد الاینرهای لازم را محاسبه نموده و برای ارسال به پرینتر سه بعدی آماده می نماید.

B-Align

is a blend of orthodontic science

and

CAD\CAM technology  

جهت ارتباط با لابراتوار بهمن می توانید از راههای زیر استفاده نمائید:

شماره های تلفن:  02122514803 – 02122514821
شماره تلگرام لابراتوار : 09011059980
آدرس ایمیل : bahmanlab@gmail.com